switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Find the density if the mass is 20 grams and the volume is 10 mL? A.) 200 g/mL B.) .5 g/mL C.) 1/2 g/mL D.) 2 g/mL
Find two numbers the quotient is between. Then estimate the quotient 53÷3​
IN THE BOOK, BRIAN'S WINTER - What does Brian determine about his bow and arrows that he has just taken days to make?
que diferencias importantes encuentran en las reglas de distintos espacios​
what was a negative effect of the columbian exchange?
Points and Brainliest just for fun. When was burger king created?
2. NaC2H302 a. What is the coefficient?
solve for x. write the property that justifies each step -5(6x+2)=10x-15
Write the decimal 1.57 as a fraction or mixed number
businesses today succed or fail based on their ability to need a answer