jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Exterior Angles Assignment Help
Order the angles from smallest to largest
WHATS THIS NATIVE AMERICAN SYMBOL CALLLED:?
Please help ASAP!!! I will give points<3
Use your own words to complete the sentences below after a dash. Use phrases that are unexpected, dramatic or an afterthought. a. He went for a bike ride - but
A house and a lot cost $3,600. If the house cost 3 times as much as the lot, what was the cost of each?
Can you guys help me with this
Your math class is taking a field trip to the National Oceanic and Atmospheric Association in Boulder. The cost of a presentation and a tour of the facility is
What are the two theories about how the first Americans arrived?
Which two elements have similar characteristics Plz answer right hry