faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

What percentage of our bodies is made up of water?.
Explain why regular system cleanup is vital to ensuring the operating system runs efficiently. ?
PLEASE HELP!! Multiple Choice 1. Calculate the slant height for the given cone. Round to the nearest tenth (11 Diameter = 8 cm Height = 9 cm O 10.2 cm O
what is the 40th term of the arithmetic sequence 13, 26, 39, 52
The sum of two numbers is 32. Their difference is 22. Find the two numbers.
What time do tax refunds get deposited into bank account 2022.
¿Qué hora ________? está son es están
What's 18 increased by a number? Use z for the unknown
Please help I’ll make u brainliest please and thank you What is the difference between heat and temperature? A. Heat is the transfer or thermal energy; tempera
4x-7y=14 y intercept and slope, show work