dantolentino9163 dantolentino9163
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Respuesta :

luminefoxie luminefoxie
  • 03-12-2021

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer Link
sairya156 sairya156
  • 03-12-2021
Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

Read the following excerpt from Act I, Scene 1 of Lorraine Hansberry's A Raisin in the Sun: RUTH (With a frown) Bobo? WALTER Yeah. You see, this little liquor
if 3x=y-5 and x=-4 then y =
Select the correct answer. Lewis works as the head of an emergency services unit in the United States. He and his teammates use a geographic information system
on a 25 square grid how many squares need to be shaded to make 60% shaded
The following is a student draft. It may contain errors. Trash Management (1) Every day, people discard something or the other in garbage cans. (2) According t
A certain polytomic ion contains 49 protons and 50 electrons. What's the net charge of this ion?
caste ka meaning in English ​
comparative and superlative:1. My sister __________ (old) than me2. This t-shirt is _________ (bad) than that t-shirt. ​
Can some help with the answer please it’s very much needed and apprIeciated
Mr. Hamilton decorates his U.S. History classroom by putting up pictures of the presidents. The wall is 9.75 feet long. In the center, there is a window that is