Siripulakandam Siripulakandam
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

chrisapplestudent chrisapplestudent
  • 01-12-2021
why is melissa buying 8 pounds worth of dog food holy shzt anyways the 4thhh
Answer Link

Otras preguntas

The product of two consecutive numbers is 182
Read the sentence. Manny wishes to sell candy bars to his classmates to earn extra money. Which economic question identifies his consumers? why to produce for w
Find the greatest common factor of the following monomials 28g5h2 12g6h5 Also explain step by step how to solve these problems please
68.32 divided by 2.8
in a small town named Danville, the population today is 6125. for the last six years the population has grown by 10% every year. if the growth stay the same, wh
$1400 principal earning 6%, compounded semi-annually, after 10 years?
What combining form means sweat? A. Kerat/o B. Derm/o C. Hidr/o D. Trich/o
A house is 50.0 ft long and 26 ft wide and has 8.0-ft-high ceilings. what is the volume of the interior of the house in cubic meters and in cubic centimeters? 2
What does it mean for an equation to have no solution or infinitely many solutions? PLEASE GIVE ME A DETAILED RESPONSE AS IM TAKING MODULE 7 ALGEBRA DBA TOMORR
A net can be folded to form a cube. The numbers on the three faces meeting at any vertex can be multiplied together. What is the smallest such product for the v