catvalentine007 catvalentine007
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons?
$15.99
$21.96
$24.56
$27.86

Respuesta :

fencingparry4
fencingparry4 fencingparry4
  • 04-01-2017
7.96/4=1.99
1.99*14= 27.86 Monies
Answer Link
RosePetals1 RosePetals1
  • 04-01-2017
The answer is $27.86. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

The length of one leg of a right triangle is 3 feet more than the other leg. If the hypotenuse is 15 feet, find the length of each leg.
Umm pls help meeee PLEASE-
Write the decimal expansion for 4/11
Andrea's gym charges $15 for each personal training session (each session is an hour long). There is also an annual fee to for the personal training program of
Hello, id appreciate it if someone can get me the answer of the second part. Ive been stuck on it for a while now :/
Kailyn, a nursing assistant, is caring for a patient who has been in a coma for an extended period of time. She hears about a research study on the effects of g
Square root of 100 rational or irrational
Which operating system does a driver assist with? running applications hardware management file management booting
How many features of a civilization are there?
Volbeat Corp. shows the following information on its 2015 income statement: sales = $255,000; costs = $156,000; other expenses = $7,900; depreciation expense =