Seudónimo Seudónimo
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

Rosario paid $2.50 for 3 pounds of apples. Select all of the rates that are equivalent to the rate Rosario paid.

A.$0.90 for 1 pounds
B.$4.50 for 5 pounds
C.$7.50 for 9 pounds
D.$9.60 for 11 pounds
E.$10.00 for 12 pounds

Respuesta :

anroehl
anroehl anroehl
  • 04-01-2017
A., B., and possibly D. Depends on the teacher.
Answer Link

Otras preguntas

Functions of nervous system ??
Determine which polynomial has (x + 4) as a factor.
Match each online activity with the sense or senses it engages. Hearing watching a video looking at pictures on the screen Sight and hearing listening to a radi
What are the next three terms of each sequence?5,7.5
What is this asking for?
How is the periodic table of elements organized? A) Groups and periods B) Groups and columns C) Periods and rows D) Periods and columns
What do you do with a chemist who diedAnswer:BuriumExplain the joke then explain why this joke is funny
I NEED HELP PLS111111111111.////
Does the equation y = 15x show a proportional relationship?
Solve for x: 3 − (2x − 5) < −4(x + 2) x < −8 x > −8 x < −3 x > −3