We9ssierazygi We9ssierazygi
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

A florist sells 3 dozen bunches of flowers for $78. whites the cost per flower?

Respuesta :

thimegan thimegan
  • 04-01-2017
3x12= 36 flowers for $78

78/36 = $2.16 per flower
Answer Link

Otras preguntas

The pressure of a fixed mass of gas is increased from 100 kPa to 600 kPa at a constant temperature. The new volume of the gas is…
Rewrite the equation from step 1 substituting in the value of.
Child doing the dishes. arreglar la casa planchar pasar la aspiradora lavar los platos
the following totals for the month of april were taken from the payroll records of noll company. salaries $120,000 fica taxes withheld 9,180 . the entry to reco
Based on the following information answer question Furniture manufacture has 3 units of standard direct material allowed for one unit of output. One unit of dir
Please help quick!!!!
Difference between rock and minerals
Write an affect conclusion to your diary to reflect on your experience and interest your audience
Make a Venn Diagram to compare and contrast the image with the article.
Pleaseee help me with the typical situations of the icons(i already know for words but I have no idea for giving the situations TT)