marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

hi please help will mark brainliest Charlie and Andie solve this problem in two different ways:A family of 6 spent $74 at the movie theater.They bought $26 wort
I NEED HELP!! THIS MY FINAL!
If someone could find the measurement of angle b that would be fantastic!!!
What does the word “endeavor” mean as it is used in the following passage? “During their heroic careers they are called up to intervene in all kinds of human en
what is method of magnetic separation​
I need help please! I would really appreciate it :D
Meira has diabetes. Which food should she most likely eat, and why? potatoes, because they have a low glycemic index cheese, because it has a low glycemic index
Scarcity is a basic economic problem because — A.Opportunity costs limit demand B.Resources are limited C.People have trouble making choices D.Governments limit
necesito esto ayuda !!!
Long-term objectives are useful because they Multiple choice question. can be accurately measured, whereas short-term objectives are vague and difficult to quan