CourtneyCurtis
CourtneyCurtis CourtneyCurtis
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Please Help!
Pizza costs $1.50 per slice. Use a table an equation to represent the relationship between the number of slices of pizza bought and the total cost?

Respuesta :

J4mesTDG
J4mesTDG J4mesTDG
  • 03-01-2017
well, usually dominos does 10 slices per box. so, 15 dollars for a whole pizza.
Answer Link

Otras preguntas

what was the colonist's first step in becoming an independent nation?
What is the y intercept of this line y+4=-4(x-2) Rewrite this equation in standard form What is the x intercept of this line What is the equation in standard fo
Twice the sum of 4 and x is less than -16
10%of what number is 14
what I saw in the closet left me speechless. a.) direct object b.) predictive nominative c.) subject d.) object of a preposition
why would an asteroid have a difficult time of holding a probe or person?
how did john adams change the world
15% of what number is 12
when you add 18 to 1/4 of a number you get the number itself
what was the effect of the persian wars?