astroivette1973 astroivette1973
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

u=√3 - i and v= 1+ i√3 what is the product of u*v in trigonometric form?

Respuesta :

NSXroasted
NSXroasted NSXroasted
  • 03-11-2021

Answer:

mEh HaV nO iDeA

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In a certain grocery store, strawberries cost $4.16 per pound ( 4.16 dollars/lb ). What is the cost per ounce?
what does e as a limit mean in algebra 2
The first one I don't get can anyone help me
What is the least number of line segments that make exactly 100 squares?
Tom ate 1/2 of the 1/2 leftovers. How much pie in all did he eat?
Suppose you own a bicycle but haven't found the time to ride it much lately. These days, it is only worth $41 to you. One of your close friends, who recently go
ymnast Clothing manufactures expensive soccer cleats for sale to college bookstores in runs of up to 500. Its cost (in dollars) for a run of x pairs of cleats i
Mr. Delong's drama class is planning a field trip to see a Mozart's famous opera Don Giovanni. Tickets cost $39 each, and there are 23 students and 2 teachers g
How can moral values, like kindness, be distinguished from religious ones, like attending church?
What is the sum of the geometric series in which a1 = 4, r = 3, and an = 324? Hint: cap s sub n equals start fraction a sub one left parenthesis one minus r to