amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

Fredo, Inc., purchased 10% of Sonny Enterprises for $1,000,000 on January 1, 2018. Sonny recognized a total of $340,000 net income during 2018, paid $24,000 of
Please Show your work, equations, etc. I will name Brainliest!!!! (: A pyramid has a square base that measures 10 feet on a side. The height of each face is fiv
the difference between self-improvement and self- acceptance ​
Mrs. Yadav purchase 25 kg of vegetable at Rs 20 per kg and sold at a loss of Rs 50 find her Selling rate and loss percent​
Top Hat Soda has 300,000 milliliters of cola to bottle. Each bottle holds 500 milliliters. How many bottles will the cola fill?
Foram prescritos 500mg de dipirona para uma criança com febre.Na unidade tem disponivel ampola de 1g/2ml.Quantos g vão ser administrados no paciente
pls helpppp find the total area of the prism
what might be the first step farmers would take toward organizing themselves on a national level ​
A water park has 28 water attractions: pools, game areas, and water slides. There are P pools and P +2 games areas. If 50% of the attractions are water slides,
a body weighs 100newtons and 80newtons when submerged in water.calculate the upthrust action on the body​