beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

How do you write 8.59 in word form
AngleDFG and angleJKL are complementary angles. M angleDFG =x+5, and m angleJKL=x-9. Find the measure of each angle
solve this proportion: 1/c+5=2/3
Tom doesn't really want to give away blue marbles and would like to change the probability that he chooses a blue marble to 1/10.How many marbles that are not b
22/100 in simplest form?
Round 47125 to the nearest ten, nearest hundred, nearest thousand, and to the nearest ten yhousand
Tom doesn't really want to give away blue marbles and would like to change the probability that he chooses a blue marble to 1/10.How many marbles that are not b
A bus slams on its breaks and goes from 30 km/hr to 15km/hr in 4 seconds. What is its acceleration?
2(u+3v)=w-5u, what is u in terms of v and w
which number between 20 and 29 has 2 and 3 in its prime factorization?