rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Is u = - 1/2 a solution of 8u - 1=6u
helppppppppppppppppppppppppppppppp
Which of the following below is the minimum recommended daily serving size for the milk/dairy food group? Answers 14 ounces 3 cups 16 ounces and 1.5 ounces of c
How do scientists model the particles in the states of matter (What do particles look like in a model)?
D. X = 50 24. At a camping site in July, 120 famles stayed for three or more days. The 120 families represent three-eighths all the families who stayed at the c
−6−1.5(4b+8)=3(−6−2b)
2 kg of water and 2 kg of Copper are cooled from same temperature to the same temperature. Why does the water cool more slowly than the Copper?
(7 x 103) + (4 x 103)
what was the name for the colonists dumping British tea into Boston harbor???
Which branch is divided into the House and Senate?