jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

Mutual Aid agreements allow emergency responders to reach across jurisdictional boundaries to supplement the requesting agency's resources. a) Agree b) Disagree
What is the approximate size of Mr. Smith’s class? 40 Students 20 Students 45 Students 4 Students
How much does each person pay when 3 people share the cost of a meal costing $200? Round your answer to the nearest hundredth.
people all over ___ world have different eating habits. complete the sentence with the suitable determiners
84.14866 rounded to the nearest whole percent​
28. Towing Fees Sun Towing Company charges $50 plus $3 per mile to tow a car, whereas Star Towing Company charges $60 plus $2.50 per mile. Write the equations t
The value of tan(3pie/4) is -1. 1. How does the value of tan(3pie/4 - pie) compare? Explain or show your reasoning. 2. How does the value of tan(3pie/4
What is the inverse of the function f(x) = 2x – 10? h(x) = 2x – 5 h(x) = 2x + 5 h(x) = one-halfx – 5 h(x) = one-halfx + 5 \
Can somebody help me on this?
In which gesture do you move two fingers apart?A. double-upB. slideC. stretchD. press and hold