frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 66+ )
Otras preguntas
how long is 63 months in years?
why did the framers give the power to congress rather than to the states?
Which of the following is most important in classifying two groups of bears into the same genus? A. similar diets B. similar genes C. similar habitat D. similar
The Earth has a radius of 6,400 kilometers. A satellite orbits the Earth at a distance of 12,800 kilometers from the center of the Earth. If the weight of the s
why did the framers give the power to congress rather than to the states?
how might the history of california have been different if the gold rush had not happened
how might the history of california have been different if the gold rush had not happened
Why did immigrants tend to group together in cities?
Which of the following writers did not come from Ireland? a) W. B. Yeats b) James Joyce c) Seamus Heaney d) Oscar Wilde e) none of the above; all came from
which accurately describes a tangent