Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

Supernovae tend to happen where?
All of the following statements about the setting of a story are true except 1) sometimes the setting and the plot of a story cannot be separated. 2) The settin
What is the purpose of the first paragraph? To illustrate that Nawab is a loving father To outline the schedule of a typical day in Nawab’s life To describe
What is 2.5% of 500 ounces?
If a plant appears blue to us, what wavelength of light is being reflected? A) blue B) green C) red D) yellow
Questions 1–5: To determine how well you know how to use the words ending in -self, correct any misuses in the following sentences. 1. I will tell him myself.
As the blood circulates through the body, the blood receives from the muscle system?
How do you get an equation in slope intercept form through the points (-1,-2) and (1,4)
not sure how to do this, how would I solve it ?
2xsquared - 72= 0 Solve the equation?