batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

why did the French expect native Americans to side with them ?
15 points please help
Explain why the level of greenhouse gasses in the atmosphere is rising.
what are the causes of bone cancer for both humans and animals?
Which of the following are shared by typical corporation and a limited liability corporation
The master family financed a computer that cost $1200. If the interest rate is 19%.how much will the family owe for the computer after one month if no payments
describe changes that may come with ageing.
What was one source of income in the middle colonies
An inspector found that 4 out of 116 parts were defective. What percent of the parts were defective? A. 3.45% B. 29% C. 26.1% D. 3.03%
there are 8 students who have 3/4 of a cake thaey want to share how much will they each get if they split it evenly