basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

Hey i need your help i attached it thank you so much!!! it is compare and contrast
Find the student’s error in solving the following inequality. 31 < –5x + 6 25 < –5x –5 < x
In 1818, Great Britain agreed to allow American settlers to settle in the ___________ Territory for ______ years.
7. The Preamble of the Constitution of the United States clearly states that the source of governmental authority is which of the following? Local governments
Jasmine is 8 years younger than twice her sisters age. If her sister is 22 how old is jasmine. I know the answer is 36, I don't know how to write the problem.
IS orange juice a solid liquid or gas and why
After the passage of the Seventeenth Amendment, how many senators were elected to serve each state?
If you hit a wall, will the force that you exert on the wall be greater than, or less than, or equal to the force that the wall exerts on you Please please exp
the flight lasted for 12 seconds at an average speed of 10 feet per second. the ratio of the airplanes wingspan to the distance flown was 1:3 what was the wings
In which direction is each ocean from North America