Seudónimo Seudónimo
  • 02-07-2021
  • Mathematics
contestada

Can someone help me out here? Not sure how to solve this problem or where to start either?

Can someone help me out here Not sure how to solve this problem or where to start either class=

Respuesta :

earlloveee99 earlloveee99
  • 02-07-2021
The paper is flying away
Answer Link
imaboredpandagirl
imaboredpandagirl imaboredpandagirl
  • 02-07-2021

Answer:

19.3 miles per gallon

Step-by-step explanation:

First, subtract 54,042.8-53,737.7. The answer is 305.1

Then, find the unit rate. 305.1/15.8

You get 19.31012658. The prompt says to round to the nearest tenth, so round, and you get 19.3.

That's your answer!

Answer Link

Otras preguntas

What is the factorization of the expression below? 42 - 9y2 O A. (4x - 3y)(x + 3y) B. (4x-3y)(x - 3y) O C. (2x-3)(2x-3y) O D. (2x-3)(2x + 3y)
Los de mis padres son mis abuelos
A company spent $2415 on a plane ticket for seven employees all the tickets cost the same amount how much did each ticket cost
(05.03) An equation is shown below: 2/3 x + 8/3 = 2x What is the solution to the equation? (4 points)
Polly buys 6.8 yards of fabric for $28.90. What is the cost per yard?Please help? :)​
why did some US politicians believe that the Louisiana purchase went against the US Constitution. #1 the president needed the Senate's approval before enterin
que se siente ser feliz solamente cuando tomas letra
pede po penge ng example ng speech para sa pag-endors ng toothpaste (kailangan ko lang po i-video ehh)
Hello, Sorry To bother you nice ppl but more questions awaits u :)
Which of the following is not a way to improve your own body image and promote a healthy body image for others? O Be aware of advertising techniques used to lur