greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

What are the two animals they are describing?
Which one will have more pressure? Explain
Simplify the following by collecting like terms. 4x + 6x - 3x -
What was the rate of cooling and the environment of formation for an extrusive igneous rock?.
what is the number in the middle of 11 and 24 ? x
Meiosis results in the formation of Question 7 options: 2 genetically different cells 4 genetically different cells 2 genetically identical cells 4 geneticall
A secret number was unearthed in the Mayan ruins. When the number was increased by 5 and this sum multiplied by -2, the result was 18 greater than 6 times the o
Are the ratios 19:12 and 8:6 equivalent?
9. Describe the attitude Brutus reveals toward Caesar.
Change the following adjectives to modify the nouns.