rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the probability that a point in the circle chosen at random lies in the shaded region
Define personification, and a example
What is the Green Revolution
What are six basic activities of business
a few months ago, i told the american people i did not trade arms for hostages. my heart and my best intentions still tell me that's true, but the facts and evi
How did Boston's success as a seaport also serve as a catalyst for colonial resentment toward England? A. Colonists resented the types of goods that England t
Lots of points What is true about the expression √3*2? A)It represents the product of one rational and one irrational number and is equivalent to a rational nu
A prediction is an informed guess about what will happen in a story. True False
Which is an example of an analogy
A. what do you know mass =579 g, volume = 30 cm3 B. what do you want to find Density