Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

please help me with this its math!!
Do haploid cells undergo meiosis
Graph each linear inequality to show all possible solutions. I need help with this equation
Write down the function of motor nerve.​
what is an incomplete dominance ? how is incomplete dominance different from complete dominance ?​
Which statement describes how geologists use data from seismographs to learn about earthquakes?
What is the quotient of 2/3 / 2/9
solve for x please refer to image
3/8-1/3 I rly need help and FAST
In the sentence above, the author develops the metaphor of mangroves as "artists of the beautiful" (lines 1-2) by describing their mastery at