shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

help me ASAP !![tex] 2 + 5[/tex]​
Yotam chose vegetarianism as his topic for a research paper. He then generated a number of research questions. The question he decided to further research is, "
Where are there many "subsistence farmers?" Mexico Central America Greenland United States Canada West Indies
A swing base is 72 cm above the ground as shown in figure. When it travels through an angle of 60∘ from its mean position, swing base comes at 252 cm above the
i like apple pie what’s ur favorite type of pie
Tell whether the given value is a solution of the inequality. x + 1 > 10; x = 9
explain how constructive and detrimental relationships could influence your well-being​
Watch help video Given 1 || т || n, find the value of x. Z (4x+6)° т (5x-4) n
WILL GIVE 50 POINTS FOR CORRECT ANSWER ASAP AND WILL GIVE BRAINLIEST.
To what extent were the Boxers misunderstood?