digradjonga
digradjonga digradjonga
  • 02-05-2021
  • Mathematics
contestada

During one month, a homeowner used 300 units of electricity and 120 units of gas for a total cost of $114.00. The next month, 290 units of electricity and 150 units of gas were used for a total cost of $115.30. Find the cost per unit of gas.

$_____

Respuesta :

moody1556 moody1556
  • 02-05-2021
Cost per unit of gas is $0.34
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x3 + 4, when x = 6?
Where should you park when you need help after your tire suddenly deflates while driving on a highway?
Napoleon Bonaparte sold the Louisiana Territory to the U.S. so America could become a rival to England. True or false
simi bought a study table for $9000 she sold it at a profit of 20 percent how much profit did she make? what is the selling price?​
Please help I might fail and If you help I will mark you as the brainiest So wanna help a friend indeed? So HELP ASAP
Verify that parallelogram ABCD with vertices... PLEASE HELP ME ASAP! I’m in a dead line!!! Please help!
Answer 35 it is about early history
A relationship based on need is called ?
what is meant by solar system ​
select the angle that correctly completes the law of cosines for this triangle