gkugnlfjcnkdnd gkugnlfjcnkdnd
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

If it will cost $4.00 for 3 chocolate bars, how much will it cost for 12 chocolate bars?

Respuesta :

bRaInLy2o2o bRaInLy2o2o
  • 03-04-2021

Answer:

I believe the answer is $16

Step-by-step explanation:

I divded  the $4 dollars by 3 chocolate bars and got 1.3 repeating. Then multiplied that by 12 and got 16 :)

Answer Link
princeofpowerjr1
princeofpowerjr1 princeofpowerjr1
  • 03-04-2021

Answer: 16

Step-by-step explanation:

3x4=12

4x4=16

Answer Link

Otras preguntas

Where is vitamin E primarily stored? A. liver B. kidneys C. skin D. body fat
I need this to be answered
How many total moles of atoms are there in one mole of silver(I) phosphate, Ag3PO4
Question 1: A source can be either primary or secondary. true or false Question 2:When conducting research, you should check gathered information against o
why was a direct election rejected as a method for electing a president?
What was the main reason for Russia going to war against Sweden and the Ottoman Empire in the late 1600s? Spread the Russian Orthodox religion Spread communism
The diameter of a cone is X cm the height is 18 cm mThe The height is 18 cm and the volume is 301.44 cm what is x
Emily and her cousins have just returned home after buying some apples at farmer's market and have to put them in the fridge. Choose the response that best comp
Why do emotional appeals help to change someone's mind? a. They make someone ponder the subject more deeply. b. They arouse strong feelings about the subject. c
How Much more hair was cut off the fist time then the second