BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

for trigonometry/ geometry. please help and explain how to solve it!! :)
PLEASE HURRY 10 POINTS AND BRAINLLEST!!!!!!!!!!!!!!!!!Do you agree with the author’s opinion about fossil fuels? Your answer should be 1 to 2 sentences.
Classify the following triangle whose side lengths are 8, 5 and 4.
Which East Asian country shares a border with China? North Korea Thailand Japan the Philippines
How did the development of machinery impact US industry?
In a recent survey of 645 working Americans ages 25-34, the average weekly amount spent on lunch as $44.02 with standard deviation $2.81. The weekly amounts are
just zoom in the picture to see it better
find the area 15 m 15m 7m
HELP ME PLEASE ITS DUE TODAY!!!!
Q 12.3: The Unitas, Sayers, and Blanda partnership is terminated when the claims of company creditors exceed partnership assets by $50,000. The capital balances