Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

What is the approximate height of the average adult in centimeters?
The price of play equipment for the school has just been reduced by 25%. The new , reduced price of the play equipment is 1500. What is the original price befor
In what month do we vote for President?
a horse moves a sleigh 1.00 kilometers by applying a horizontal 2000 Newton force on its harness for 45 minutes. what is the power of the horse?
What is the name of the President of the United States now?
Which element reacts spontaneously with 1.0M HCl (aq) at room temperature? (1) copper (3) silver (2) gold (4) zinc
What is A ∩ B?    Let set A = {odd numbers between 0 and 100} and set B = {numbers between 50 and 150 that are evenly divisible by 5}.
What is freedom of religion?
Who makes federal laws?
The coefficients in a balanced chemical equation represent (l ) the mass ratios of the substances in the reaction (2) the mole ratios of the substances in the r