Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

Which two statements about the Jazz Age are true?
i need hep filling in the table using the function rule. please please please fast
A person earns 12% of their monthly salary at their part time job. If their full time job pays $3,696 monthly, how much money do they make after one month of wo
Are the following expressions equivalent? Show your work. 9(4g - 3x +1) and 36g + 27x + 9 3x3 - 18 and 3(x - 6) 17 - x5 - 8z + 7x5 + 10z and 6x5 - 2z + 17
A library wants to buy a new computer that cost $989.99. So far, the library has collected $311. 25 in donations. About how much more money does the library nee
what property is used to get from step 1 : 6(5x-2)=0 to step 2: 5x=2
Please help me with this
In what way did characters in European Renaissance literature NOT differ from characters in medieval literature
Which president deport the most illeagal aleans.
I need help again.. please give me a real answer.