Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Examples of cultural diffusion in ancient Rome pertaining to government
Which sentence correctly forms the plural of the letter R? A. Three R's make up her initials.
The ratio of Sam age to Hanks is 5 to 3. If the sum of their ages is 24, how old is Hank?
What are preventable injuries and unpreventable injuries
What's the answer to this problem?
What's the answer to this problem?
what other areas did the french explorers find
is 10 yards less than 360 inches
What is '7b-2b+3-1' ? Need working and it's equations!!
how do you solve 2.75+.003+.158=