Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

A scientist examines a star that is the same color as the sun. What can the scientist assume about the temperature of the star?
Imagine you lived in Nazi Germany during WW2. Write a journal entry of what it was like to live there. 100! POINTS
if you palpate the medial side of your ankle, what prominent process of the tibia are you feeling?
please help me Which phrase best describes the Chola Dynasty by the mid-1200s? (a) an imperial power in northern India (b) small regional state in south India (
Below is a proof showing that the sum of a rational number and an irrational number is an irrational number. Let a be a rational number and b be an irrational n
Plzzzz Help!!!! HURRYYYY Which pair of radicals is a pair of like radicals? A. 3√7 and 11√7 B. 5√6 and 6√5 C. 7√5 and 7√3 D. 9√2 and −9√3​
I need help thanksss
Why kinds of problems do you think the Separatists might have run into in Holland?
3 H2SO4(aq) + 2 Al(s) → Al2(SO4)3(aq) + 3 H2(g) How many moles of Al2(SO4)3 are produced when 6.5 moles of aluminum are consumed?
what is the term for an event incident or condition