sarahsanchez910
sarahsanchez910 sarahsanchez910
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

NEED HELP ASAP
At the local bakery, 3 boxes of cookies cost $12.00. How much does each box of cookies cost?
$3.00
$4.00
$15.00
$36.00

Respuesta :

ejpjrocks123
ejpjrocks123 ejpjrocks123
  • 02-04-2021

Answer:

B. $4.00

Step-by-step explanation:

I know this because you would divide the $12.00 by the three boxes of cookies which would be $4.00, So each box of cookies cost $4.00

Answer Link

Otras preguntas

Why did the author choose to start the paragraph with a question? A. The author wanted to present a question that is at the heart of an age–old debate. B. The a
how are you all? #mental health check
what is the formlula for keplers 1st law
Which of the following is NOT a language ideology? Group of answer choices Children of Chinese immigrants who are not fluent in their parents’ language are le
The line passing through (−8, −9) and (−2, h) has a gradient of 4. Find h.
Represent the following in extensive game format: A diplomat can choose to summon a terrorist his country is sponsoring to a meeting, or not. If he does not, an
kay’s on is looking at two buildings, building A and building B at an angle of elevation of 73°. Building A is 30 feet away, and building B is 35 feet away. Whi
Please help me with this question.. Fast...
what is the formlula for keplers 1st law
8. Fill in the blank using suitable linker: I won't speak anything .......they stop arguing ****************​