frankscm310
frankscm310 frankscm310
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

1. Four muffins cost $12. Which model shows how to find the cost per muffin?​

1 Four muffins cost 12 Which model shows how to find the cost per muffin class=

Respuesta :

xxsunshine2008xx
xxsunshine2008xx xxsunshine2008xx
  • 03-03-2021

Answer:

C.

Step-by-step explanation:

This is your answer because on the "dollars" row, there are 12 squares, just like there are $12 and on "muffins" there are four squares just like there are 4 muffins.

Answer Link

Otras preguntas

Is the following statement with or without variability? "The number of students in PE each day"
why are refineries needed
It takes 4000 persons hours to complete a project. How many weeks will it take a team of 5 people to complete the project if each person works 8 hours a day, 5
Can someone please help me with this I'm on a time limit
which lines in this Excerpt from Elizabeth Bishop "the fish" use assonance
Karla has a younge sister and an older brother.Her younger sister is 3 years more than a half of karla's age . Her older brother is 7 year lees than twice karla
When glaciers melt, they leave ridges of rock, gravel, sand, and clay called _______. a. moraines b. cirques c. drumlins d. eskers
how are women portrayed in how do I love thee and she walks in beauty
The quote putting yourself in another persons shoes is another way of describing
what is 87*798 and plz give me details thx.