amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME Which of the following best summarizes the significance of the Renaissance? Artists and writers created extraordinary art and literature that com
How do I put 0.924 in two other forms
how many nerves and bones and red blood cells does our body have plz help!!
a quilt pattern makes a quilt that is 48 inches by 60 inches.if you want to make the quilt 1/3 smaller how wpuld you find the new dimensions? what would the new
Rachel jogged along a trail that was 1 fourth of a mile long . she jogged along a trail 8 times. how many miles did she jog.
Fossil sponges are among the oldest known animal fossils. true or false
What is the completely factored form of the expression 16x2 + 8x + 32?
If the sales tax is 6% and the purchase price is $271, what is the amount of tax?
Carl has three lengths of cable, 5 _ 6 yard long, 1 _ 4 yard long, and 2 _ 3 yard long. He needs at least 1 yard of cable. a Which two pieces together make a le
Which statement best describes a benefit of civic participation