kodeevans kodeevans
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Drag the correct answer and drop it in the box given below:




If a person bought a bag full of 8-8− kg rice that costs \$240$240, What will be the unit price?

Respuesta :

shouh shouh
  • 03-03-2021
The unit price would be $30 per kg
Answer Link

Otras preguntas

Which point represents the number 2 ?
Using the discriminant, describe the nature of the roots for the equation 49x^2 − 28x + 4 = 0.
which of these was an experimental type of romanesque architecture?
Is the importance of in element in the body related to its percentage of body weight
a golfer hits a golf ball giving it an initial velocity 30m/s at an angle 45° from the horizontal. ignoring air resistance on a flat golf course, how far does t
how does choreographer used time?
I need help really bad
please help and dont spam im trying to understand and im sorry if my english is bad
PLEASE HELP ASAP The widely recognized epic poem Beowulf is significant because A. of how old if is and its time-tested themes. Still today we create artistic w
Listen Queste David wants to rent out his house, and he can list it as either a short-term vacation rental or yearlong lease. He lives in a quiet university tow