auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

What do you do when you blueprint to generate a topic
During osmosis, water moves from a region of _____ to a region of _____.
What quantity measures the number of complete cycles an oscillation makes per second?
When spoke of a wheel reaches from the center of the wheel to its rim. If the circumference of the rim of the wheel is 42 inches, how long is each spoke? Round
1 )why does the fact that something is scarce require that we make choices
0.000431 L Express your answer as an integer
estimated 2 3/8 x 1/3
how we determine if a planet is habitable?
How are atoms of hydrogen different from atoms of helium dalton?
It takes 5 minutes to bake 15 cookies. How many could you bake in 3 minutes