lexicamille
lexicamille lexicamille
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

JUST 1 PLEASEEEEEEEEEE AND HOW DO YOU KNOW!!!!! PLEASEEEEEEEEEEEEE HELLLPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEE

JUST 1 PLEASEEEEEEEEEE AND HOW DO YOU KNOW PLEASEEEEEEEEEEEEE HELLLPPPPPPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEE class=

Respuesta :

nicolecohen415 nicolecohen415
  • 02-03-2021

Answer:

I can't see three but I'll answer the first two.

Step-by-step explanation:

Number one: The first, third, and fifth options are correct,

Number two: A is correct because if you divide 3/4 you get 0.75. Check by multiplying 0.75 for one by 4 and you get three dollars.

So for three, one pound of pears costs two dollars. That is consistent with the graphs. Pick the answer that states that the best.

Answer Link

Otras preguntas

Why is Venus the planet of beauty, love, and luxury?.
So 7x4=28 then 7 division 28 =4
A 40 foot ladder is leaning against a building. The foot of the ladders is 32 feet from the building. Find the angle that the ladder makes with the building
PLEASE PLEASE HELP ASAP NOT THAT HARD! help me solve this question! 8-(4x+m)=5(x+6)-2
Women's suffrage would take many years to become a reality. Why did legislation giving women the right to vote take so long to pass--even though the plight of w
PLEASE HELP!!!!!!!!!!! Molar mass is the molecular (formula) mass of any substance expressed in which unit? kilograms liters moles grams
plss answer I need it now ty​
22. According to the 2010 Census, the largest group of minorities in the United States are of what descent? Hispanic O a Asian African American Native American
What is the difference between transcription and transliteration?.
find the value of 0 round to the nearest whole degree