oppxontop
oppxontop oppxontop
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Suppose you had $6.00 to buy bananas and apples. Bananas cost $0.49 per pound and apples cost $0.34 per pound. Write a linear equation that represents the different amounts of fruit you could buy.​

Respuesta :

gigglemug
gigglemug gigglemug
  • 01-03-2021

Answer:

ok

Step-by-step explanation:

ok ok ok ok ok ok ok ok

Answer Link

Otras preguntas

How many points determine exactly one plane?
In "To the Right Honorable William, Earl of Dartmouth," Wheatley's comparison of her past to the treatment of colonists is an example of a. Metaphor c. Inversio
What is the best time to calculate ur target heart rate zone
List possible limitations to scientific models
The United States produces more than _________ of the world’s genetically modified crops. A. one-fourth B. one-third C. one-half D. two-thirds
Temperatures in this climate region stay about the same all year long. continental moderate tropical tundra
Who Said give me liberty or give me deathA James Lafayette B Thomas Jefferson C Patrick HenryD George Mason
Can negative numbers be integers?
in which trimister The placenta begins absorbing nutrients and oxygen from the mother's body a) first b) seconds c) third
how do you solve for 6+5c=-29 and find c?