gaudvile2006
gaudvile2006 gaudvile2006
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 3 kg of grapes £2.50 per kg?

With working out please !!!☺❤

Respuesta :

unicornseatrainbows
unicornseatrainbows unicornseatrainbows
  • 03-11-2016
All you have to do is multiply 2.50 by 3 and you get your answer of 7.50
Answer Link
plgoglpgo
plgoglpgo plgoglpgo
  • 03-11-2016
the answer is 7.50..
Answer Link

Otras preguntas

Elena goes for a long walk this graph shows her time and distance traveled throughout the walk
Which detail from the article demonstrates how Danielle Green showed resiliency? A "Danielle Green couldn't feel anything." B "Green realized that her military
An angle measures 164.8° less than the measure of its supplementary angle. What is the measure of each angle?
Does an institution serve a public or private purpose?
]tttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
1.272727 in to simple fraction
7. Evan answered 80% of all the questions on his science test correctly. If he answered 20 questions correctly, write and solve an algebraic equation to determi
What are multiple alleles
50 points: For context before the question: (Context of the entire activity) Bruce retiled his kitchen. Originally, he bought three boxes of tile with the same
What factors made the United States a superpower after World War II?