ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

order the numbers from greatest to least 56.01, 56.1, 56.011
what is a mealworm a worm,an insect or an amphibian
what is the GCF of 20 and 32
America changes through times of ___ and cooperation.
George Washington how old would he be today
The universal law of gravity states that all objects attract all other objects. Why is this considered a universal law? a. Gravity is a principle that is in ef
What might cause someone's mental map of place things to change
write in exponent form and word form 10x10x10
I'm writing the whole thing consider 7x10 by the power of 3 write a pattern to find the expression
which of the following actions reflects the political philosophy expressed in the declarations of independence