casettape casettape
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada


7 watermelons cost $8.96. How many full watermelons can you buy for $20.

Respuesta :

shinobi1828
shinobi1828 shinobi1828
  • 04-02-2021

Answer:

If each Watermelon costs $8.96, you can buy two

Answer Link

Otras preguntas

7. Which one of the following is the main reason why the Earth has seasons? (a) Earth's orbit is elliptical. We have summer when we are closer to the Sun and wi
Acetic acid (HC2H3O2) is the active ingredient in vinegar. Calculate the mass percent composition of O in acetic acid. Express the mass percent composition to f
8) Why does water heat at a different rate than land?
An unmarked police car traveling a constant 80.0 km/h is passed by a speeder traveling 140 km/h . Precisely 2.50 s after the speeder passes, the police officer
2. In the House of Representatives, how is the number of reps from each state determined? a. The Constitution sets the number of representatives. b. There are t
write the number 4.8 in scientific notation
How do you solve x over 4 equals 2
Solve 2x+4> 16. NEED ANSWER ASAP
Are you allowed to use a calculator on the Aspire and PSAT?
is doing nothing something