409781 409781
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mrs. Johnson went to H-E-B. She bought a ham, 3 pounds of cheese and an 8-pack of tissues for $17.44. What was the unit price for the tissues?

Answer: Unit price = $

Respuesta :

hotfriesaregood1324 hotfriesaregood1324
  • 05-02-2021

Answer:

2.18

Step-by-step explanation: 17.44 divided by 8 = 2.18

Answer Link

Otras preguntas

what type of society did stevenson live in
The crew on fishing boat caught four fish weighing a total of 1092 pounds. The tarpon weighed twice as much as the amberjack and the white marlin weighed twice
Given: L is the midpoint of KM M is the midpoint of LN Prove: KL = MN
A basketball player achieves a hang time of 0.773 s in dunking the ball. What vertical height will he attain? The acceleration of gravity is 9.8 m/s^2 .
What does it mean when sperm can't penetrate the eggs
how many hundredths are in 0.5
when you flick a coin so that it slides across a table, it slows down. what is the name of the force that slows it down
what type of society did stevenson live in
Let E and F be independent events in a sample space S with Pr[E] = 0.4 and Pr[F] = 0.2. Find Pr[EUF] A.0.60 B.0.52 C.0.40 D.0.32 E.0.08
What builds proteins in a cell?