smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Blue Ribbon taxis offers shuttle service to the nearest airport. You look up the online reviews for Blue Ribbon taxis and find that there are 17 reviews, six of
What is the volume of aa circle with the radius of 1?
Which statement best describes a physical change?Changes can occur to certain chemical properties of the substance, but the overall shape of the substance will
Angles 1 and 2 are complementary and congruent. What is the measure of angle 1? 30° 45° 50° 75°
How do i solve x-101=79-11x
Xavier is a manager at BuiltMore Industries, and is responsible for several controlling activities. Which of the following activities would you expect Xavier to
Why was the agricultural adjustment act (AAA) a less than perfect solution to the farm crisis? select two correct answers. A. It meant the closing of large comm
Which is true of the "Harlem Renaissance of the 1920s?
Students will be going to a Christmas fair at school. Entrance fee is $2.00 per person. You will have an option to purchase 0 to 4 items at $3.00 for each item
Sam heaves a shot with weight 16-lb straight upward, giving it a constant upward acceleration from rest of 34.6 m/s2 for a height 61.0 cm . He releases it at he