Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

a group of students sold 84 candles in 4 hours. At what unit rate were the candles being sold

Respuesta :

TooNashty
TooNashty TooNashty
  • 02-11-2016
The candies are being sold at a rate of 21 candies per hour
Answer Link
763609720
763609720 763609720
  • 02-11-2016
21 candles per hour
84/4=21
Answer Link

Otras preguntas

During the age of imperialism, South Africa’s situation could be seen as “unique”
27 miles per gallon into kilometers per liter.
In the third paragraph of the excerpt, which of the following pieces of evidence does de Gante use to support his argument about the emperor of Spain's obligati
Why is it important to tell your own stories? Give clear examples from your own experiences.PLEASE ​
What is one way that the government impacts your life each day?
most of the land that central pacific crossed was flat. • true • false
Which Polish immigrant Americanized his name in 1908 and began making and selling makeup?
What is more important to building knowledge? Is it through reading the books you choose or the experience you have while reading them?
Which equation has the solution x = 6? One-sixth x = three-fourths x + 2 One-fourth x + one-half = one-third x One-half x + 3 = three-fifths x + 3 Four-fifths x
Gina is 15 and lives in Oklahoma with her parents and 2 siblings who are fiancially well and no abuse or problems whatsoever. Gina has family she wants to stay