michmarin michmarin
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

help help help help
help:(

help help help help help class=

Respuesta :

grimreaper4
grimreaper4 grimreaper4
  • 04-02-2021

Answer:

The first one has the lowest cost per mL

Step-by-step explanation:

Devide each price by the mL to get the cost for 1 mL and then compare the results.

Answer Link

Otras preguntas

How do media sources influence our understanding of the truth and significance of an issue?
Use the two points to find the slope : (1,1) and (2, 10)slope (m)= change in y/change in x
On Monday, 48 customers received haircuts at Cut and Run. One-fourth of the costomers were children; one-third were males. A) How many children? B) How many
HELP ASAP Martin Luther King Jr. uses figurative language strategically throughout his letter to promote equality. How does the following instance help accompli
what are the solutions to -x^2+100x
Will give brainliest Just tell me which answer from the word bank goes to which image
Sit-ins and protest marches were methods of
What combination of transformations is shown below?
Read the letter carefully and write a well developed essay that analyzes the rhetorical strategies Browning uses to petition Napoleon.​
If a sample of 99 bowlers were taken from a population of 466 bowlers, x could refer to the mean of how many bowlers' scores ? A. Both 99 and 46 B. 99 C. Neithe