ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A jewelry store is selling a set of 4 pairs of gemstone earrings for $58, including tax. Neva and three of her friends want to buy the set so each could have o
A variable that takes on the values of 0 or 1 and is used to incorporate the effect of qualitative variables in a regression model is called
What is the measure of BDC, given that figure ADCB is a rectangle?
What is the mean of this data? 12, 18, 11, 25, 38, 22
Read the poem below and answer the question. The Journey by Mary Oliver One day you finally knew what you had to do, and began, though the voices around you
use the intermediate value theorem to show that there is a positive number whose 5th power is exactly 1 more than itself.
Why can the fed control the real interest rate in the short run but not in the long​ run?
Which one of the Fourteen Points was- at least- partially inspired the Lusitania?
which of the following changes occurred in china because of the mongol invasion during the postclassical era A) Christianity became the largest religion in Chin
Describe how you could measure a physical property of the gold bars shown in this image.