Carolineeeee
Carolineeeee Carolineeeee
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Easha bought a canvas for 6.95 and eight tubes of paint that each cost the same amount it's total purchase was 22.95 how much did each tube of paint cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-11-2016
first i added and got/29.9.hope that helps.if not tell me
Answer Link
nevaehepperly
nevaehepperly nevaehepperly
  • 22-11-2020

Answer:

29.90

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A8 x 3B = 2730 What number is A and B?      You don't have to explainPlease answer soon
for wich values of x does 2x^2+10x
What are the 4 types of processes that cycle matter through the biosphere give examples?
Is the ratio 4.2:1.5 proportional to the ratio 12.6:4.5? Explain. PLEASE HELP I SUCK AT MATH!!!!
In the era of the French Revolution, France faced many of the same issues as those faced by the colonies in the American Revolution. Which problem affected both
What number is .72 more than .971?
Why was Juan Seguin important to the Texas revolution?
which ruler united upper and lower egypt
a pond is 0.03 meters thick.if the pond were 10 times thick how many meters thick would the ice be?
Why was Juan Seguin important to the Texas revolution?