esmeralda1313 esmeralda1313
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the correct answer?

What is the correct answer class=

Respuesta :

icouscous
icouscous icouscous
  • 03-02-2021

Answer: b = 18.4

Step-by-step explanation:

.6 in the difference, 17.8 + .6 =18.4

Answer Link

Otras preguntas

4 pounds of oranges cost $12. what is the unit price per pound ? $ 1 per 3 pounds $ 3 per 1 pound $6 per 2 pounds $12 per 4 pounds
explica segun borges jorje luis , que es aquello que constituye una revolucion en la enseñanza de la poesia
Olive oil and butter both contain fats; however, olive oil is liquid at room temperature and butter is solid. Why?.
There are three types of ______________: health plans, health care clearinghouses, and health care providers who transmit health information by electronic means
Jeremy wants to avoid conflict with his new coworkers. he should ______. a. spread gossip with them b. treat them all with respect c. talk to the most popular p
Use the general information menu to visit the general information page. trespassing is a serious issue. whose permission must be obtained before entering privat
Consider the previous question. which has the greater acceleration: the bug or the windshield?
on 1: A piece of unknown metal weighs 348 g. When the metal piece absorbs 6.64 kJ of heat, its temperature increases from 22.4 °C to 43.6 °C.
A user reports hearing noises from the hard disk. what is the next best course of action?
if the earth is 12.5 million years old, how old is the earth in hours?​