aminaadrecoo aminaadrecoo
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

You and a friend went to Glory Days for dinner. You ordered a cheeseburger for $8.50 and a soda for $1.99. Your friend convinced you to share and split the cost of onion rings that cost $7.00. How much did you spend on your dinner?

Respuesta :

granthardy granthardy
  • 03-02-2021
$13.99 Add your cheeseburger, soda, and divide the onion rings into two, giving you 13.99
Answer Link

Otras preguntas

please help me , i’m so stuck on this problem
hello please help i’ll give brainliest
Find the missing sides and angles of this triangle
As a part of her Science project, Shay is making a model of a wind farm. She wants to put 16 turbines in her model. What factor arrays can Shay make ?
What are the steps (in sequence) involved in the consumer decision making process? Briefly explain how the retailer can develop strategies during each step so t
7j+5-8k when j =0.5 and k =0.25
If anyone could please help I would appreciate it!
plss help i’ll give brainliest thank you!
What is the value of x, given that RS||XY
Keely scored 128 points, which was 4 times as many points as Grayson scored. Which equation can be used to find the number of points Grayson scored?