quonbrown318
quonbrown318 quonbrown318
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

20 pounds of pet food for 14.99​

Respuesta :

cat23k
cat23k cat23k
  • 03-02-2021

Answer:

if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)

Answer Link

Otras preguntas

What is 2x times 34 divided by 40
1) What large country is separated from China by the Himalayas? 2) What countries are located on the peninsula northeast of China? 3) How large is China compare
A person mainly develops emotional intimacy with his or her partner through a. recognizing similar values. b. engaging in sexual activity. c. making a major
When the heir to the throne of Austria hungriawas assassinated in 1914 what country was blamed
What type of bird has a specialized beak for eating insects? A. hawk B. buzzard C. falcon D. robin
what times what equals 11 but added together makes 12
n/2= 1 3/4 Can you please help me find n?
The food for dicot embryos is stored in the while food for monocot embryos is stored in the .
what would happen if the moon's mass increased
Four gallons of paint are used to paint 25 chairs. If each chair used the same amount of paint, how many gallons are used to paint each chair? Between what two